PEJZAŻE DZWIĘKOWE II – INDUSTRIA
Nagrania terenowe obszarów industrialnych. 

Większość rejestracji dźwiękowych znajdujących się na stronie internetowej została zrealizowana za pomocą techniki binauralnej lub metod pokrewnych. Dla odbioru pełni wrażeń autor sugeruje odsłuch słuchawkowy.

2013 rok. Kombinat metalurgiczny z dalszej perspektywy.

Kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie letnim wieczorem w bliskim ujęciu. Kolaż posłużył jako tło dźwiękowe dla obiektu “Emisja”  /  emisja – obiekt / dźwięk

Wyjątkowo w tej lokalizacji umieszczam kolaż dźwiękowy “Notatki z podróży”. Po mojej ingerencji w surowy materiał stracił wprawdzie swój dziewiczy, terenowy charakter, ale obecna w nim, wyraźnie industrialna nuta, uzasadnia to ulokowanie. Dźwięki kolei zarejestrowałem w Krakowie w okolicy ulicy Kamiennej.

Pomiędzy

Wzajemne przenikanie się środowisk akustycznych 

Lipiec 2015. W Puszczy Niepołomickiej dźwięki industrii mieszają się z dźwiękami natury. Rejestrator włączony w ostatniej chwili, zapisał długi dźwięk przejeżdżającego pociągu.

Podobnie jak powyżej, miks natury z dźwiękami maszyn. Tym razem nagranie zarejestrowane w Lesie Wolskim w Krakowie. W tle słychać startujący z lotniska w Balicach samolot.

© Rafał Pytel

share this:
share this: